به گزارش وبگاه خبری «زوایا» طی دو روز گذشته، نیروهای یمنی توانستند 10 پایگاه را در شهرهای جنوبی عربستان هدف حملات خود قرار دهند.

نیروهای یمنی موفق شدند بعد از گلوله‌باران سنگین توپخانه‌ای منطقه «تبه عامر»، دو پایگاه در منطقه «رقابه سعر» واقع در جنوب شهر«عسیر» متعلق به نیروهای مرزی عربستان را تصرف کنند.

 همچنین یک تانک آمریکایی از نوع «آبرامز» توسط مبارزان یمنی منهدم و هر دو سرنشین سعودی آن کشته شدند.

شهر «نجران»

نیروهای یمنی با اجرای یک عملیات تهاجمی به  پایگاه «سقام» در شهر نجران عربستان و فرار سربازان سعودی، کنترل آن را به دست گرفتند.

 این محور کوهستانی یکی از آخرین استحکامات نظامی عربستان در مرزهای شهر جنوبی نجران است و به طور مستقیم بر همه شهر مشرف است.

در تصاویری که شبکه «الأعلام حربی» از این پایگاه منتشر کرد خیابان‌ها و ساختمان‌های شهر براحتی قابل مشاهده است.

به گزارش «زوایا» یک منبع نظامی یمنی اعلام کرد تعدادی از نظامیان سعودی در پایگاه «نهوفه» که مشرف به شهر «نجران» در جنوب عربستان است کشته شده و منطقه شاهد تلفات سنگین نیروهای سعودی است.

پایگاه مرزی «بقع» واقع در شرق شهر «نجران»، یکی دیگر از محورهایی است که هدف حملات موشکی نیروهای یمنی قرار گرفت.

 این حملات به تجمعاتی انجام شد که نیروهای هوادار «عبدربه منصور هادی» رییس جمهور مستعفی یمن در این پایگاه صورت داده بودند و تلفات سنگینی به جای گذاشت.

شهر «جازان»

به نوشته «زوایا» یک منبع نظامی در بخش «یگان موشکی» یمن، کشته و زخمی شدن دهها نفر در منطقه «موسم» در غرب شهر جازان را تأیید کرد. این افراد در اجتماع بزرگ نیروهای یمنی حامی «منصور هادی» رییس جمهور مستعفی یمن شرکت کرده بودند.

همچنین نیروهای یمنی با به کارگیری موشک محلی «زلزال2» و حملات توپخانه‌ای، پایگاه «کرس» در شهر جیزان را هدف قرار داده و چهار نظامی سعودی را از پای در آورند.

در ادامه این حملات، برای اولین بار پایگاه «شرقان» در نزدیکی شهر «جازان» توسط موشک‌های کاتیوشای نیروهای یمنی هدف قرار گرفت که موجب آتش‌سوزی و فرار سربازان سعودی شد.

 همزمان توپخانه نیروهای یمنی استحکامات نظامی پراکنده در دو کوه «دخان» و «رمیح» را هدف قرار داد و تعدادی از نظامیان سعودی به خاطر بمباران وسایل نقلیه‌شان در غرب پایگاه «مثعن» کشته شدند.

شهر «خوبه»

یگان «تک تیرانداز» نیروهای یمنی اعلام کرد، علاوه بر دو نظامی سعودی که در پایگاه «نشمه» در مجاورت شهر «عسیر» کشته شدند، یک افسر و سرباز عربستانی نیز در حمله نیروهای یمنی به پایگاه «قرن» در اطراف شهر «خوبه» جان خود را از دست دادند.

اسیران سعودی در یمن

شبکه تلویزیونی«الأعلام حربی» یمن، فیلم مربوط به پنج نظامی سعودی را که در حمله نیروهای یمنی به پایگاه‌هایشان در اطراف شهرهای عسیر و نجران به اسارت در آمده‌اند، پخش کرد.

در این ویدئو نظامیان سعودی، ضمن تشکر از رفتار خوب نیروهای یمنی با آنان، از حکومت عربستان خواستند، تجاوز نظامی به یمن را متوقف کند.

این شبکه پیشتر ویدئویی مربوط به سخنان یک اسیر سعودی که سخنگوی اسیران عربستانی در یمن است پخش کرد که اطلاعات زیادی درباره هویت اسرا، واحدهای نظامی‌شان و منطقه‌ای که در آن دستگیر شده بودند در برداشت اما رسانه‌های سعودی از هرگونه واکنش یا اظهار نظر درباره آن خودداری کردند.